Sıkça Sorulan Sorular

Pedal Commander güvenli mi? 

Evet, Pedal Commander üretici tarafından ayrılan performansı ortaya çıkarır. Güce ihtiyacınız olduğunda açılır ve Asla aracınızın orjinal güvenlik önlemlerini etkilemez.

Pedal Commander garantiyi bozar mı? 

Hayır. Pedal Commander garantiyi bozmaz. Teknik Servisler aracınıza bilgisayar taraması yapar ve arıza ve değişiklikleri görür. Diğer tuning firmaları araç yazılımına müdahale ettiğinde dijital iz bırakır ve bu teknik servis tarafından görülür. Pedal Commander asla böyle bir iz bırakmaz. Servise gittiğinizde üniteyi kapattığınızdan emin olun. Şöyle ki bir onarım ve uzun süreli bir sorunu çözmek istediğinizda garanti kapsamında bile olsa teknik servis bayisi garanti ödemesini önlemek için bu tip cihazlar arayabilir. Güvenli olması için üniteyi kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

Beyin Yazılımı Yapılmış(modifiye) bir araçta Pedal Commander kullanabilir miyiz? 

Evet kullanabilirsiniz. Beyin yazılımları ve Pedal Commander’ın amacı farklıdır ve aracınıza katacakları da farklıdır. Yazılım ile beygir ve tork artırımı sağlarken, Pedal Commander ile de serilik ve atiklik kazanırsınız. Özellikle turbo dolana kadar ki alt devirlerin hareketlenmesi ve anlık tepki alabilmek için Pedal Commander yazılımlı bir araçta gayet güzel tepkiler verecektir ve sonuçları sizi memnun edecektir.

Sürüş halindeyken mod değişimi yapabilir miyim? 

Sürüş anında mod değişimi yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Her modun sinyal gücü farklıdır en azından gaza bastığınız sırada mod değişimini tavsiye etmiyoruz. Özellikle eco moda kesinlikle durup geçilmesi gerekmektedir.

Siparişim kaç gün içinde gelir? 

Gün içinde vermiş olduğunuz siparişleriniz VİTALEN GLOBAL A.Ş. tarafından Ankara Genel Merkezimizden aynı gün anlaşmalı kargo ile gönderilmektedir. Türkiye’nin her yerine maksimum 2 gün içinde sipariş ulaştırılmaktadır.

Pedal Commander’ın modları nelerdir ve ne işe yarar? 

Eco modu aracınızın gaz tepkilerini daha da geciktiren moddur. Özellikle patinaja düşmek istemediğiniz yol şartlarında ( karlı, buzlu, offroad) kullanmanız için tasarlanmıştır. Aracınızı valeye verdiğiniz zaman hız yapmaması için de eco moda alabilirsiniz.

City Modu serileştirme modlarının ilk modudur. Aracınızı şehir içi kullanımlarında stok gaz tepkisine göre biraz daha seri ve atik kullanmanızı sağlamaktadır. Kullanıcılar şehir içinde fazlasıyla yeterli olduğunu dile getirmektedir.

Sport/ Sport+ Modu Aracınıza bir yarış aracının tepki ve hızlanmasını sunmaktadır. Gaza dokunduğunuz anda tepki alabilir ve seri kalkışlar gerçekleştirebilirsiniz. Bu yüzden yoğun trafik bulunan yerlerde kullanılması pek tavsiye edilmez.

Pedal Commander üzerinde ki + ve – ayarları nedir? 

Pedal Commander’ın 4 ana modunun ( Eco, city, sport, sport+) 4 kere artırabileceğiniz veya 4 kere yumuşatabileceğiniz kademeleri bulunmaktadır. Serileştirme modlarında ( city, sport, sport+) + kademeyi kullanarak bulunduğunuz modu daha serileştirirken, - modu kullanarak yumuşatabilirsiniz. Bu modlar size sürüş keyfi katacaktır. Eco modunda ise + kademelerde aracınızın tepkilerini daha da düşürürken – kademe de aracın gitmesine biraz daha izin vermiş olursunuz.

Pedal Commander nasıl kapatılabilir? 

Pedal Commander’ı kapatmak için yıldız tuşunu kullanarak sırasıyla city-sport-sport+ modlarına geldikten sonra, yıldız tuşuna bir kez daha basarsanız cihazınızın üzerinde ki ışıkların söndüğünü göreceksiniz. Işıklar söndüğü zaman cihazınız kapalıdır ve aracınızın gaz tepkisi stok haldedir.